نیمرو ابری

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۰:۲۱ ب.ظ

نیمرو ابری

سلام به همگی امروز می خواهم با شما یک صبحونه خاص را درست کنم. میخوایم نیروی ابری با همزن برقی مولینکس را درست کنیم. در این نیمرو تخم مرغ ها بعد پختن شبیه ابر میشوند. اگر نیمرو دوست دارید و دنبال یه مدل متفاوت میگردید و میخواید بچه تون به نیمرو علاقه پیدا کنه می تونید این نیمرو را امتحان کنید. درست کردنش خیلی راحت است. و تنها چیزی که لازم داریم یک همزن برقی است. پس با ماباشید تا این املت را از دست ندید.

مواد مورد نیاز نیمرو ابری

زرده تخم مرغ 2 عدد

سفیده تخم مرغ 2 عدد

نمک، فلفل، روغن به  مقدار لازم

پنیر پارمسان در صورت دلخواه

همزن برقی مولینکس

کاغذ روغنی

نکته:

می تونید چیزهای دیگه ای هم اضافه کنید. ولی من چون می خوام ابرهام سفید باشند چیز دیگری استفاده نمیکنم.

سفیده و زرده تخم مرغ حتماً باید از هم جدا شوند.

نیمرو ابری با همزن برقی مولینکس

طرز تهیه:

ابتدا در کاسه ای سفید تخم مرغ و نمک را اضافه میکنیم  و با همزن برقی مولینکس هم میزنیم تا سفید تخم مرغ ها پفت کرده و سفت شوند. وقتی سفیده ها حالت گرفت در صورت دلخواه پنیر پارمسان را اضافه میکنیم. و با پشت قاشق پنیر و سفیده تخم مرغ را به آرامی مخلوط میکنیم. در اینجا دیگر از همزن برقی مولینکس استفاده نمیکنیم چرا که حالت تخم مرغ ها را خراب میکند.

سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و نصف سفیده تخم مرغ را داخل سینی فر بریزید و با قاشق فرم ابربدید و وسطش را گود کنید تا در مرحله بعدی زرده تخم مرغ را داخلش قرار دهید.

بعد داخل فر با دمای 200 درجه سانتی گراد که از قبل گرم کردیم به مدت 3 دقیقه قرار دهید و وقتی ابرهامون پخت وسطش را که گود کرده بودیم زرده تخم مرغ را به آرامی اضافه کنید و مجدد 2 دقیقه دیگر هم در فر بپزید.

به این ترتیب نیمرو ابری شما آماده است و میتونید با  کمی جعفری تزئینش کنید. نوش جان

همزن برقی مولینکس

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید