کیک گلابی دارچین فاقد گلوتن با غذاساز مولینکس

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۰۲:۴۷:۰۰ ب.ظ

 کیک گلابی دارچین فاقد گلوتن

برای درست کردن یک کیک خوشمزه که طعم تعطیلات را بدهد ما به شما پیشنهاد درست کردن  کیک گلابی دارچین با غذاساز مولینکس را میدیم. این کیک فاقد شکر و آرد است، و به خاطر همین کیکی سالم و لذیذ است. برای درست کردن این کیک نیازی به شیر هم نداریم. شما اگر علاقه مند به خرید مولینکس با مناسب ترین قیمت هستید به سایت www.badr24.com مراجعه کنید

مواد لازم کیک گلابی دارچین فاقد گلوتن با غذاساز مولینکس

پرتغال یک عدد

کره بادام زمینی بدون نمک برشته شده یک فنجان

عسل ¼ فنجان

تخم مرغ دو عدد

عصاره وانیل یک قاشق چایخوری

دارچین یک قاشق غذاخوری

جوز هندی یک قاشق چایخوری

یک قاشق چایخوری نمک

طرز تهیه کیک گلابی دارچین فاقد گلوتن با غذاساز مولینکس

برای شروع مقداری از مواد را داخل غذاساز مولینکس قرار میدیم تا پایه خمیر ر ا درست کنیم. اولین چیزی که در غذاساز میریزیم یک عدد گلابی خرد شده به همراه کره بادام زمینی است.بعد پرتغال را به خوبی شسته و پوست پرتغال را سطحش را با رنده می تراشیم و در کاسه غذاساز میریزیم. پوست پرتغال باعث می شود تا کیک ما طعم تعطیلات را بگیرد. بعد آب پرتغال را به کمک آبمرکبات گیری که در غذاسازمون است میگیریم (غذاسازهای FP86 , FP88, FP77 آبمرکبات گیری دارند) و اضافه میکنیم بعد در غذاساز را میبندیم و مواد را با هم به خوبی مخلوط میکنیم بعد دو عدد تخم مرغ را با گوشه غذاسازمون میشکونیم و داخل غذاساز میریزم. بعد ¼ عسل را نیز بریزید این کیک فاقد هرگونه شکر و تصفیه شده و آرد تصفیه شده است. که کره بادام زمینی،  پایه خمیر را درست میکند و عسل، شیرین کننده است. عصاره وانیل را نیز اضافه کنید. یک قاشق غذاخوری دارچین و یک قاشق چایخوری جوز هندی و نهایتاٌ نمک را در غذاساز بریزید و مجدد اجازه دهید تا دوباره با هم ترکیب شوند وخمیرمون آماده شود. حالا  ظرف مخصوص پخت را برداشته و با روغن نارگیل و یا کره چرب کنید و سپس خمیرتون را منتقل کنید، یک گلابی رسیده دیگه را برداشته و خرد کرده و اونا را روی کیک بریزید و با کاردک به آرامی داخل خمیر فشار دهید تا وقتی میپزن یکم پایین برن تا نرم تر شوند. بعد درون فر به مدت 30 دقیقه با درجه حرارت 350 سانتی گراد قرار دهید وقتی متوجه میشید کیکتون پخته شده که، لبه های اون از گوشه های ظرف دور شده باشد و وسطش کمی حالت کش دار پیدا کند. بعد آماده است. میتونید روی کیک را از خامه فرم گرفته شده تازه یا سس ماستی که درست میکنیم بپوشانید.

مواد لازم سس ماست، کیک گلابی دارچین

ماست یونانی 3 قاشق غذاخوری

عسل 1 قاشق چایخوری

خلال پرتغال 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه سس ماست کیک گلابی دارچین

تمامی مواد را با هم به خوبی مخلوط می کنیم و به مدت 45 دقیقه در یخچال قرار میدیم و سپس روی کیک گلابی دارچین مون میریزیم نوش جان.

دوستانی که تمایل به مشاهده و خرید غذاسازهای مولینکس با قیمت مناسب هستند به سایت www.badr24.comمراجعه کنید

غذاسازهای مولینکس

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید