نان همبرگر با همزن مولینکس

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۴۸:۰۵ ب.ظ

مواد لازم نان همبرگر

آرد سفید   ۳٫۵ پیمانه

پودر خمیر مایه       ۲٫۲۵ قاشق چایخوری

تخم مرغ  ۲ عدد

کره          ۳ قاشق غذاخوری

شکر        ۲ قاشق غذاخوری

آب گرم    ۱ پیمانه

شیر          ۱ قاشق غذاخوری

کنجد        به میزان لازم

روغن مایع              به میزان لازم

نمک        ۱ قاشق چایخوری

 

دستور پخت و طرز تهیه

ابتدا خمیر مایه را به همراه ½ پیمانه آرد و آب گرم داخل کاسه بزرگ می ریخته و در جای نسبتا گرم قرار دهید و به مدت 15 دقیقه زمان دهید  تا خمیر مایه به عمل آید.

کره را نیز به دمای محیط برسانید تا نرم شود ، سپس کره را درون کاسه همزن برقی مولینکس ریخته و به کره۱ عدد تخم مرغ ، شکر و نمک و خمیر مایه اضافه کنید و با همزن مولینکس هم بزنید سپس۳ پیمانه آرد را کم کم اضافه کنید و مجدد هم بزنید. تا جایی که خمیر یکدست و کشدار شود.

یک ظرف مناسب را با روغن به خوبی چرب کنید ، سپس خمیر را مانند یک چانه بزرگ جمع کنید و  به مدت ۲ ساعت خمیر را در محیط اتاق قرار دهید تا ور آید

پس از اینکه خمیر ور آمد به ده قسمت مساوی تقسیم کنید. روی  سینی فر کاغذ روغنی بپوشانید و ۱۰ تکه خمیر را به صورت چانه شکل دهید و به فاصله روی سینی فر بچینید.

۱ ساعت هم صبر کنید تا چانه ها ور بیایند و حجمشان بیشتر شود. فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا تا گرم شود. حالا تخم مرغ در یک کاسه کوچک شکونده و با قلمو روی خمیرها بمالید .سپس کمی کنجد هم روی چانه بزنید. پس از اینکه تمام چانه ها را آماده کردید ، خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه در فر قرار میدهید تا خمیرها طلایی شوند ، بدین ترتیب نان همبرگر شما آماده است

خرید مولینکس را از سایت بدر 24 انجام دهید

 

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید